Co wiesz o wątrobie?

Marka Hepatil w trosce o wątroby Polaków postanowiła zbadać ich stan wiedzy i postawę na temat roli wątroby w organizmie oraz sposobów dbania o nią na co dzień. W tym celu zleciła przeprowadzenie badania niezależnej agencji badawczej, która zebrała informacje od ponad 1000 osób w wieku powyżej 15. roku życia, które miały za zadanie odpowiedzieć na pytania ankietujących podczas wywiadów osobistych i w kwestionariuszach wypełnianych online.

Zobacz, jaką wiedzą na temat wątroby wykazali się badani, w jaki sposób najczęściej o nią dbają i czy kontrolują, w jakim stanie jest ten kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania organizmu narząd.

Rola wątroby

W opinii Polaków najważniejszą funkcją wątroby jest oczyszczanie organizmu oraz produkcja i wydzielanie żółci niezbędnej w procesie trawienia.

3/4 Polaków jest przekonanych, że wie jaką funkcję w organizmie pełni wątroba. W rzeczywistości rzetelną wiedzą na temat roli wątroby może się pochwalić 49% Polaków.

Czy wiemy jak dbać o wątrobę?

Nieco ponad połowa Polaków wie, jak dbać o wątrobę – najbardziej znany sposób to stosowanie odpowiedniej, zdrowej diety.

Czy dbamy o wątrobę?

Tylko 25% Polaków obecnie dba o swoją wątrobę, co trzeci Polak deklaruje, że zamierza zadbać o nią w jakiś sposób w przyszłości.

Jakie badania wykonać?

Tylko co 3 Polak wie, jakie badania należy zrobić, żeby wykryć nieprawidłowości w pracy wątroby.

Czy Polacy badają wątrobę?

78% Polaków nigdy nie badało swojej wątroby

Stosowanie Hepatilu

Co trzeci Polak uważa markę HEPATIL za markę dobrej jakości, co czwarty poleciłby HEPATIL swoim znajomym.

Źródło: WIEDZA I POSTAWY POLAKÓW DOTYCZĄCE DBANIA O WĄTROBĘ; Badanie zrealizowane pod kątem akcji PR dla marki HEPATIL; Raport przygotowany dla Teva Pharmaceuticals Polska przez Ipsos Marketing; 18 listopada 2013r.